ردکردن این

بیانیه مشترک “انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی” و “انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران”

بیانیه مشترک “انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی” و “انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران”

ارسال مطلب در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

سیامک نصراللهی عضو هیات رییسه انجمن، بیانیه مشترک تشکل های تولید و واردات را به شرح زیر قرائت کرد:


با توجه به ضرورت ساماندهی و افزایش انضباط در حوزه تولید، تجارت خارجی، بازرگانی داخلی، توزیع و عرضه فرآورده های بهداشتی و آرایشی، بویژه صیانت از سلامت جامعه، مبارزه با قاچاق و نگهداشت و توسعه اشتغال در این بخش، “انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی” و “انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران” به عنوان تنها تشکل‌هایی که شرکت های تولید و تجارت فرآورده های بهداشتی و آرایشی را نمایندگی می کنند، راهکارهای زیر را برای دستیابی به اهداف یادشده مورد تاکید قرار می دهند

1- قاچاق کالا در حوزه بهداشتی و آرایشی به عنوان مهمترین دشمن سلامت مردم و اقتصاد رسمی کشور، فعالان بخش خصوصی بهداشتی و آرایشی را آزار می دهد. در این زمینه، علاوه بر ارتقای شیوه های نظارت بر مرزها، تسهیل تجارت قانونی و هدفمند فرآورده ها نیز راهگشا خواهد بود. همچنین سازماندهی توزیع و انجام امور فرهنگی به منظور ترغیب جامعه به مصرف کالاهای اصیل.

طرفین با هدف پاکسازی بازار از کالای قاچاق و تضمین سلامت عمومی، سطح عرضه را پایش کرده و موارد تخلف را به منظور رسیدگی قانونی، به مراجع ذی ربط اطلاع خواهند داد. 

هر دو انجمن اتفاق نظر دارند که واردات رسمی و قانونی فرآورده های بهداشتی و آرایشی به نفع کشور و مصالح نظام و سلامت جامعه است و تولیدکنندگان، هیچ مخالفتی با واردات رسمی و هدفمند نداشته و راه توسعه تولید داخلی را در رفع موانع تولید و مقابله با قاچاق می دانند و نه ممنوعیت های وارداتی. طرفین به مراجع مختلف قانونی اعلام می کنند که واردات قانونی و صد البته هدفمند، به عنوان عامل تضمین رقابت سالم و ارتقای کیفیت محصولات تولید داخل، مورد تاکید مشترک تولیدکنندگان و واردکنندگان است.

3.با توجه به تاکید رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر ضرورت حمایت از تولید ملی، هر دو انجمن تمام تلاش خود را در جهت اجرای فرمان راهبردی ایشان به کار خواهند بست. در همین راستا، مقرر شد شرکت های واردکننده به واسطه آن که نمایندگی شرکت های خارجی را در اختیار دارند، صاحبان برندهای معتبر جهانی را به تولید مشترک در ایران اعم از احداث کارخانه جدید یا بهره گیری از ظرفیت خالی شرکت های تولیدی داخلی تشویق کنند تا از این طریق، توان کمی و کیفی تولید داخلی افزایش یافته و اشتغال نیز توسعه یابد.

دو انجمن که تنها تشکل های عرصه حوزه تولید و تجارت فرآورده های بهداشتی و آرایشی کشور هستند و عموم شاغلان این بخش را پوشش می دهند، تمام تلاش خود را برای پیگیری بهبود فضای کسب و کار بهداشتی و آرایشی به کار خواهند برد تا از این طریق، رونق و اشتغال پایدار در این بخش تضمین شود.

فعالان حوزه بهداشتی و آرایشی که همگی در بخش خصوصی فعالیت می کنند، ضمن اظهار ناراحتی از تحریم های غیرمنصفانه خارجی، آمادگی دارند از تمام ظرفیت های خود برای عبور از گردنه های سخت تحریم ها، بهره بگیرند. اعتماد دولت به بخش خصوصی و پرهیز از ایجاد مزاحمت های اداری و مقرراتی، به ما امکان می دهد که کالاهای سلامت محور مورد نیاز جامعه در حوزه کسب و کار خود را با بهترین کیفیت و قیمت ممکن به هموطنان عزیزمان عرضه کنیم.

از مسوولانی که تصمیم های خود را پس از اخذ مشورت تشکل‌های ذی ربط بخش خصوصی اتخاذ و ابلاغ می کنند تشکر کرده و انتظار داریم این سنت حسنه، در تمام دستگاه های اداری به عنوان نقشه راه مورد توجه قرار گیرد.

مهندس بحیرایی از حاضران خواست که اگر نظراتی برای تکمیل این توافقنامه دارند، تا هفت روز آینده اعلام کنند.

آقای علم بیگی بر ضرورت برجسته تر کردن اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در این تفاهم نامه، تاکید کرد.

 

 

 

عضویت در خبر نامه

مطالب مشابه

دسته‌بندی نشده

بیانیه مشترک “انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی” و “انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران”

سیامک نصراللهی عضو هیات رییسه انجمن، بیانیه مشترک تشکل های تولید و واردات را به شرح زیر قرائت کرد: با توجه به ضرورت ساماندهی و